Нова стъпка по стъпка карта за Птицевъдство

Нова стъпка по стъпка карта за Птицевъдство

Нова стъпка по стъпка карта за Птицевъдство

Blog Article

Възобновяването на стадата трябва да се извършва само с еднодневни пилета, понеже така опасността от внасяне на болестта е най-малка.

Птицевъдство – същност Птицевъдството за нашата страна е един от традиционните и най-популярни подотрасли на животновъдството. Това е подотрасъл, който служи за набавянето от една страна на яйца, а от друга – на месо. Въпреки че на пазара са налице и други видове меса (свинско, говеждо), птичето месо има доста важна роля и значение.

През последните години се открояват няколко съществени тенденции в сферата на птицевъдството в България. Тенденции, отнасящи се до цялостния брой отглеждани птици в страната, до тяхното териториално разпределение, както и до чисто технологичното развитие на отрасъла.

Често се явява подуване в областта на очите. Болестта протича хронично. Намалява се яйценосенето, а пилетата изостават в развитието си.

Начало За нас Птицевъдство Свиневъдство Контакти Полезни линкове

Прилагането на схемата продължава и в момента, като подпомагане получават както големи, високо модернизирани птицевъдни обекти, така и по-малки ферми, осигуряващи производство на яйца, птиче месо и втлъстен черен дроб.

Това не е опасно, тъй като развиващите се ембриони вече сами отделят топлина.

Птицевъдство – тенденции съществените тенденции в сферата на птицевъдството през последните години: намаляване на цялостния брой на отглежданите птици в страната – както отбелязахме по-горе в текста, осезаема е тенденцията за намаляване на цялостния брой на отглеждани птици в страната. Основна причина за това и проблем, който стои пред развитието на птицевъдството у нас, е липсата на достатъчно количество храни за птиците.

Рибните стопанства в България са пъстървови и шаранови. Пъстървовите стопанства се зарибяват главно с: дъгова, балканска пъстърва и сивен.

Абонати са ферми за производство на птиче месо и яйца от кокошки, пуйки, патици-мюлари, гъски, пъдпъдъци и щрауси, птицекланици, птицепреработвателни предприятия и търговци на технологично оборудване, на ваксини, медикаменти, фуражи, фуражни компоненти и адитиви, производители и търговци на опаковки, изолационни и строителни материали, инвестиционни посредници, както и всички членове на Съюза на птицевъдите в България.

Значително увеличение на вноса през тази година се отчита от Румъния и…

При отглеждането на гъските трябва да се прилагат необходимите хигиенно-профилактични мероприятия. При комплектуването на групите трябва да се избират добре развити и здрави гъски Птицевъдство и гъсоци.

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

Нови разработки в областта на изкуствения интелект, които целят подобряване на хуманното отношение към животните.

Report this page